133547602_1344801455879100_3028238969164286561_n-2
_6D__043958a
2878-Rzepiennik-Biskupi-kosciol-p.w.Sw
PlayPause

O tempora! O mores! (O czasy! O obyczaje!)

Posłuchaj artykułu

Stowarzyszenie My Kobiety z Olszyn oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim w ramach  programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury ponownie zaprasza w czwartek 26.09. godz. 16.00 do  Kina za Rogiem w Olszynach na kolejne spotkanie z cyklu „O tempora! O mores!”

Tym razem naszym gościem będzie Bogdan Białek redaktor naczelny miesięcznika „Charaktery”. Psycholog, dziennikarz, społecznik, działacz antydyskryminacyjny, współtwórca psychologicznego portalu społecznościowego charaktery.eu oraz stron: psychologiadzis.eu, styleicharaktery.eu, a także wydawca książek.

W ramach Biblioteki Charakterów ukazały m.in.: poradniki dla DDA – Czas na wyleczenie i Gdzie się podziało moje dzieciństwo – oraz Czym jest psychologia, zbiór felietonów Aloszy Awdiejewa Życie po śmiechu, Odruchy mądrości.

Zainicjował i realizuje dwa cykliczne wydarzenia promujące polską psychologię: Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej (dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych) oraz Konkurs Nagroda Teofrasta dla najlepszych polskich książek psychologicznych.

Prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijańskiej i Żydów, członek zarządu internetowej Jesziwy Pardes-Akademii Judaizmu, Przewodniczący Rady Polskiej Fundacji Sufich im. Dżelaladdina Rumiego, Członek Honorowy Klubu Chrześcijan i Żydów „Przymierze” w Krakowie oraz członek Komitetu Honorowego Międzynarodowego Instytutu Dialogu i Tolerancji im. Jana Karskiego.

(źródło Wikipedia)

W roku 2000 zorganizował razem z Januszem Daszutą, pastorem Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Kielcach I Marsz Pamięci i Modlitwy, którym rozpoczął długą drogę przełamywania wielkiego milczenia o pogromie kieleckim.

W naszym Kinie za Rogiem można obejrzeć Film „Przy Planty 7/9”, który opowiada o wielkiej pracy jaką  Bogdan Białek wykonał  na rzecz naprawienia tej straszliwej zbrodni, a którą na lata wyrzucono ze zbiorowej pamięci.

Baner promujący spotkanie z Bogdanem Białkiem

Logo Narodowego CEntrum Kultury i programu Dom Kultury plus