XXIV Pogórzański Przegląd Grup Kolędniczych za nami.

W naszej tradycji okres kolędniczy kończy się w Święto Objawienia Pańskiego, popularnie – Matki Boskiej Gromnicznej przypadające w dniu 2 lutego każdego roku. Tego dnia, corocznie, od 24 lat odbywa się w Rzepienniku Suchym Przegląd Pogórzańskich Grup Kolędniczych.

W tym roku w sali widowiskowej gminnego centrum kultury spotkały się grupy kolędnicze: Herody, z Turoniem i  Szczodroki z Rzepiennika Suchego, oraz dorosła grupa kolędnicza Pleśnioki z Pleśnej (również z programem Herody, choć zupełnie innym). Kolędy w wersji instrumentalnej zaprezentowali uczniowie ogniska muzycznego prowadzonego przez gminne centrum kultury i stowarzyszenie Rzepiennik Jutra. Natomiast do wspólnego kolędowania zaprosiła widzów występująca na zakończenie przeglądu grupa śpiewacza Turzanki.  Gromkie brawa towarzyszyły kolędnikom schodzącym ze sceny. Wszystkie występujące grupy uhonorowano pamiątkowymi dyplomami i statuetkami „rzepiennickiego turonia”. Za rok – 25 – jubileuszowy przegląd – będzie się działo! Już dziś zapraszamy.

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.