Rogadki, czyli gadki za rogiem

Jak mówią „wiek to stan umysłu”, film „Optymistki”jest tego doskonałym przykładem. Dokument norweskiej reżyserki Gunhild Magnor  zainaugurował wczoraj działalność klubu dyskusyjnego. W każdy czwartek o godz. 18.00 w Kinie za Rogiem w Olszynach prezentujemy  dokumentalne filmy, które na stałe wpisały się w historię kina.

Film dokumentalny ma niezwykłą i długą historię, w założeniu przedstawia wycinek rzeczywistości, pokazuje prawdziwy świat i prawdziwych ludzi. I takie właśnie są Optymistki. Niesamowite kobiety, (najmłodsza ma 66, a najstarsza  98 lat) które czynnie trenują grę w siatkówkę. Często nieporadnie, nie zawsze wiedzą do końca co dzieje się na boisku, ale jest w nich tyle radości i szczerej zabawy, że patrzymy na nich z zazdrością.  Film nie jest, ani tkliwy, ani sentymentalny, ale ich optymizm czasami aż wzrusza. W czasach gdzie współczesnym wzorem ideału jest młodość, warto wesprzeć się tą nietypową receptą na życie.

Za tydzień zapraszamy na film Doroty Kędzierzawskiej  „Inny świat”, jest to filmowa opowieść o świecie, którego już nie ma, a jego bohaterką jest wybitna aktorka teatralna i filmowa Danuta Szaflarska, która zmarła w 2017 r. w wieku 102 lat. Warto dodać, że prawie do samego końca czynnie uprawiała zawód aktora.

Czyżby nowa recepta?

Zapraszamy

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.