Dożynki wiejskie w Olszynach

W minioną niedzielę, w Olszynach odbyły się uroczystości dożynkowe zorganizowane przez stowarzyszenie My Kobiety, Wójta Gminy Rzepiennik Strzyżewski, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji oraz sołtysa Olszyn. Tradycyjnie uroczystość zapoczątkowano uroczystą dziękczynną mszą św., której przewodniczył ks. proboszcz Dariusz Nawalaniec. Podczas nabożeństwa starostowie Renata i Tomasz Mikos złożyli w darze ołtarza wieniec, chleb i owoce – symbole tegorocznych zbiorów.

Następnie korowód dożynkowy przejechał przez wieś serdecznie pozdrawiany przez mieszkańców Olszyn i ze śpiewem zajechał na stadion LKS, gdzie nastąpiło tradycyjne ośpiewanie wieńca dożynkowego.

W programie artystycznym mieszkańcy mogli również posłuchać kwartetu akordeonowego z udziałem ks. katechety Krzysztofa Chwistka oraz występu młodziutkiej artystki Sary Lebet – Minakowskiej, która zagrała na harfie.

Można było również wziąć udział w pokazie ratownictwa medycznego prowadzonego przez strażaków z olszyńskiej jednostki strażackiej.

A na zakończenie odbyła się zabawa taneczna z zespołem Gromy.

Za wszelką okazaną pomoc oraz  wsparcie dożynek wiejskich, zwłaszcza strażakom z OSP Olszyny, którzy dbali o bezpieczeństwo  podczas uroczystości i paniom ze stowarzyszenia My Kobiety za uwicie pięknego wieńca i przygotowanie oprawy całej uroczystości, sponsorom, grupie wieńcowej oraz uczestnikom korowodu, sportowcom LKS Olszyny za użyczenie stadionu, a także licznie przybyłym mieszkańcom dziękujemy za udział w tym ważnym podtrzymującym tradycję wydarzeniu.

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.