Cuda-wianki ze słomy

Posłuchaj artykułu

Te niezwykłe prace wykonane podczas warsztatów słomkarskich realizowanych przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim w ramach projektu „Słomkarstwo w cenie” można oglądać na razie tylko w wersji on-line na wystawie zorganizowanej w budynku GCK w Rzepienniku Suchym.

Warsztaty przez dziesięć miesięcy prowadziła Pani Zofia Ryndak z Olszyn, mając pod swoją opieką dzieci, młodzież i dorosłych. Słomiane ozdoby, kapelusze, a nawet szopka bożonarodzeniowa, wykonane zostały ze słomy żytniej zebranej w lipcu jeszcze przed żniwami. Słoma żytnia ze względu na to, że jest długa i mocna najlepiej nadaje się do tego rodzaju rękodzieła. Podopieczni Pani Zofii nauczyli się kiedy i jak zbierać taką słomę, jak ją suszyć  oraz jak przygotować do wykonania takich małych dzieł sztuki ludowej.

Projekt „Dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury , uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art.80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Galeria prac wykonanych ze słomy.(40 obrazków)

 

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Film promujący  wernisaż wystawy  słomkarskiej.

 

 

 

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.