Cosi my płogodali…

Wczorajszy wieczór minął pod hasłem „godania po nasymu”. Okazją ku temu było spotkanie poświęcone wydanej niedawno z inicjatywy  SRJ z Rzepiennika Suchego (a przy przy współpracy z GCK) książce pt. „Rzepiyńsko godka”. Autorką publikacji jest prof. Instytutu Języka Polskiego PAN w Krakowie – Renata Kucharzyk – rzepienniczanka.

Niezmiernie nam miło, że w tych nowych realiach i mimo pewnych ograniczeń związanych z trwającą pandemią, mogliśmy spotkać się z autorką w sali widowiskowej w Rzepienniku Strzyżewskim – jej rodzinnej miejscowości – w tak przyjemnych okolicznościach.

Oprócz pełnych humoru anegdot związanych z naszym rzepiennickim „godaniem”, pani Renata opowiedziała o naszym języku z punktu widzenia badacza. Zachęcała do utrwalania go i czerpania z niego wiedzy, a nade wszystko przypomniała, że nie należy się wstydzić nim posługiwać.

Uczestnicy otrzymali bezpłatny egzemplarz „Rzepiyński godki”, a spotkaniu towarzyszyła wystawa poświęcona książce.

Obszerna relacja ze spotkania wraz z wywiadem z autorką ukaże się w kolejnym numerze „Rzepiennika Wczoraj i Dziś” , a tymczasem zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć w galerii.

Publikacja powstała w ramach projektu „Wydanie 3 publikacji z zakresu ochrony dziedzictwa lokalnego gminy Rzepiennik Strzyżewski” realizowanego przez Stowarzyszenie Rzepiennik Jutra

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.