CAŁY WROCŁAW SCENĄ DLA DZIECI

Zespół teatralny Skrzat działający przy GCK w Rzepienniku Strzyżewskim w ostatni, wakacyjny weekend wziął udział w wielkim, ogólnopolskim święcie teatru pod nazwą Brave Kids pod wrocławskim niebem.

Brave Kids jest wyjątkowym projektem edukacyjno-artystycznym dla dzieci, podczas którego spotykają się dziecięce i młodzieżowe grupy artystyczne z całego świata. Od 2009 roku organizuje je Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła we Wrocławiu. Do tej pory zrealizowany był już w 20 miastach w Polsce i za granicą (Estonia, Gruzja, Słowacja, Ukraina, Węgry). W tym roku i my mogliśmy wziąć udział w tym prestiżowym wydarzeniu.

W dniach 28-30 sierpnia zespół teatralny Skrzat gościł w ramach festiwalu we Wrocławiu, w sobotę na scenie Teatru Na Bruku zagrał premierowo przedstawienie „O Panu Twardowskim”. Mimo ograniczeń związanych z pandemią, która wymusiła mniejszą liczbę widzów, cieniowa adaptacja popularnej, krakowskiej legendy zyskała entuzjastycznie przyjęta, a zainteresowanie naszą formą animacji lalkowej przeszło nasze oczekiwania. Poza prezentacją własnego spektaklu mieliśmy okazję obejrzeć ciekawe przedstawienie „Jerzy , nieuczesany jak należy” oraz wziąć udział w animacjach i zabawach. Wyposażeni w maseczki i płyny do dezynfekcji, mimo kapryśnej pogody, zwiedzaliśmy też Wrocław. Była więc wizyta w Ogrodzie Japońskim, tropienie wrocławskich krasnali i harce przy fontannie. Jeśli tylko nadarzy się okazja chętnie znów zasilimy szeregi wielkiej artystycznej rodziny Brave Kids.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.