101. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 30 rocznica upadku Muru Berlińskiego

Posłuchaj artykułu

9 Listopada 52 osobowa grupa Rzepienniczan świętowała 101. rocznicę odzyskania Niepodległości oraz 30. rocznicę upadku muru berlińskiego uczestnicząc  w koncercie muzyki jazzowej w sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W koncercie wystąpili: NRD BIG BAND (orkiestra publicznego radia niemieckiego w Hamburgu) jeden z najlepszych europejskich big bandów jazzowych, którego kompozytorem i pianistą jest gorliczanin Vladislav Sendecki, ATOM STRING QUARTET najbardziej intrygujący kwartet smyczkowy na świecie oraz Olga Pasiecznik urodzona na Ukrainie solistka Warszawskiej Opery Kameralnej.

W koncercie uczestniczyli przedstawiciele konsulatów zaprzyjaźnionych państw w tym Konsul Niemiecki, Węgierski, Rosyjski oraz osobistości ze świata muzyki, gości przywitał Marszałek Małopolski Wojciech Kozak, który przypominał drogę Polaków do niepodległości.

Wyjazd realizowany był w ramach projektu „Kultura bez barier” realizowanego z programu Kultura Dostępna dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

Logo Kultura DostępnaLogo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Zdjęcie z koncertu - Na zdjęciu Adam Sztaba

Zdjęcie z koncertu

Zdjęcie z Koncertu

Zdjęcie z koncertu

 

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.